BİR KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VAR DOSTLARA SELAM OLSUN DEDİK

SİZ DOSTLARIMA BU SAYFALARDA HATIRALARIMI YAZACAĞIM. FAKAT SUYA SABUNA DOKUNARAK HER KONUDA YAZACAĞIM..


Sevgili Dostlar
Bu sayfalarda yazılanlar, kütüphanedeki en önemsiz kitabın içindekilerden daha da değersiz olabilir. Fakat kimler gidiyor, o muhteşem eserleri saklayan yerlere? İşte size düşüncelerimi anlatan, makaleler. Bu sayfalardaki en beğenmediğiniz bir anlatım bile, milyonlarca kütüphanelerdeki yazılardan, daha da kıymetlidir. Çünki sizin gözlerinizin önüne geldi. Yorumlar yazın. Yazdıklarınız, okunsun. Okuyanlar size cevap yazsın. Sonra içinde mücevher gibi kitabları koruyan, kütüphanelere de gideriz. Hakikatı araştırırız. Şüpheci olmak, insanı bilgi sahibi yapar. Bu kardeşinizi, menfi veya müspet yazılarınızla, ödüllendirin. Büyük harflerle yazıyorum. YORUMLARINIZI, BEĞENİLERİNİZİ VE ELEŞTİRİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

H A S A N G Ü L E R
2014 M A R T 26 Ç A R Ş A M B A

07 02 2012

SIRT AĞRILARINA NE İYİ GELİR?

SIRT AĞRILARINA NE İYİ GELİR? |  görsel 1

Kalıcı ağrılardan kurtulmak için yapılması gerekenler...

Sırt ağrısı konusunda gerçekten en talihsiz şey, bir kez başınıza gelirse, bu hiç bitmeyen, durmadan tekrarlayan bir hastalık olabilir. Egzersizlerle birlikte günlük yaşamınızda da değişiklikler yaparak bu ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Aşağıda kalıcı ağrıdan kurtulmak için yapmanız gerekenler ...

Karın kaslarını kuvvetlendirin

Önlemek ve tedavi için yapabileceğiniz en iyi şey karın kaslarınızı kuvvetlendirmek.

Bütün pelvik kısmınızı bir arada tutan ve omurganızla aynı sırada olmasını sağlayan ve böylece bir şekilde garip bir hareket yapmanızı engelleyen karın kaslarınızdır.Mynet'te yer alan habere göre; karın kaslarınız zayıf ise yaptığınız hareketleri kaldıramayabilir ve daha da kötüsü zamanla omurganız doğal olmayan bir şekilde eğilmeye başlayabilir.

Karın güçlendirme egzersizlerinizi seçtiğinizde karın kaslarını kuvvetlendirenlerden seçmeyi unutmayın. Bu hareketler “hile yapması” kolay hareketler olacaklardır – ivmeyi kullanarak veya kollarınızı kullanarak yapın.

Bazı insanların, damağını dillerini yerleştirince bu yardımcı olur. Bu küçük ayar boyunlarındaki kasılmayı alarak karın kaslarına odaklanmalarına yardımcı olur. Böylece en başta istedikleri kasları çalıştırabilirler.

Ayrıca kalkarken size yardımcı olan ivmeyi istemiyorsanız, pull-up bardan ters sallanmayı ve bu durumda mekik çekmeyi deneyebilirsiniz. Kalkarken hızınıza dikkat edin; daha yavaş daha iyi sonuç verecektir.

Askeri hareket sırasında formunuza özellikle dikkat edin

Askeri hareket veya omuz press yaparken kalça kaslarınızı büzmeye dikkat edin böylece arka alt kaslarınız düz kalır.

Sırt ağrınızı kalıcı bir şekilde yoketmek için daha fazla ipuçlarımız var

Aynanın yanında dururken military press'i yapın ve vücudunuzun düzgün durup durmadığını seyredin.

Bacak uzunluğunuzu periyodik olarak ölçün

Omurganızın eğrilip eğrilmediğini anlamanın en iyi yollarından biri düzenli olarak iki bacağınızında uzunluğunu ölçmek. Eğer iki bacak arasında bir fark varsa, bir doktora görünmekte yarar var. Bozulmanın nerede olduğunu bulacak ve onu düzeltebileceksiniz. Vücudunuzu ayarlamak için işinizi şansa bırakmayın. Arkadaşınızdan veya aile üyesnizden yardım isteyin.

İş sırtınıza geldiğinde kendinizi profesyonellerden başkasının ellerine bırakmayın. Hizalama hatası mevcut sorunu daha da kötüleştirmenin haricinde başka problemler de çıkarabilir.

Eğer sırt ağrısı problemi yaşıyorsanız veya daha önce yaşadıysanız, yürüyüş bandını eliptik trainerla değiştirmenin vakti geldi demektir. Koşmak çok iyi bir kardiyo ve yağ yakma stili olsa bile omurganıza yükü çoktur.

Eğer koşmayı çok seviyorsanız ve bırakmak istemiyorsanız, en azından yaptığınız zorluğu biraz kısın. Sizi formda tutması için haftada birkaç kez koşmanız gerekli ve başka egzersizlerde yapabilirsiniz.

(habertürk)

 

Kaynak : saglikweb.blogcu.com

 

 

Kaynak : esenkal.blogcu.com

 

386
0
0
Yorum Yaz